Jak działa naturalna antykoncepcja

Naturalna antykoncepcja jest bezpieczna i skuteczna

W czasie lekcji biologii w szkole uczono nas, aby trzymać się z daleka od naturalnych metod antykoncepcji ze względu na ich rzekomą nieskuteczność; ale wyniki badań przeprowadzonych na przestrzeni kilku ostatnich lat wielokrotnie pokazały, że naturalna antykoncepcja może być bardzo bezpieczna oraz oferuje także kobietom możliwość stosowania antykoncepcji w harmonii z ich własnym ciałem.


Wyznaczanie dni płodnych

dni płodne

Naturalna antykoncepcja wiąże się z obserwacją i interpretacją wskaźników kobiecej płodności po to, aby wyznaczyć dokładnie oraz wiarygodnie dni, kiedy kobieta może zajść w ciążę i powinna odpowiednio zastosować środki ostrożności lub zachować wstrzemięźliwość seksualną, jeśli chce uniknąć ciąży.  

Hormony płciowe regulują płodność kobiety oraz zmieniają wskaźniki tej płodności w cyklu miesiączkowym.

Następujące wskaźniki płodności ulegają zmianie w trakcie cyklu miesiączkowego:
- temperatura ciała
- poziomy hormonów
- struktura śluzu szyjkowego
- szyjka macicy

Na podstawie obserwacji jednego lub więcej z wymienionych wskaźników płodności, można określić dni niepłodne oraz płodne.

Większość dni jest niepłodnych

W większości dni w cyklu miesiączkowym, kobieta w rzeczywistości jest niepłodna i nie może zajść w ciążę.
Kobieta może zajść w ciążę tylko w około 6 dni w każdym cyklu. W te dni kobiety, które nie chcą zajść w ciążę powinny stosować środki zapobiegawcze lub zachować wstrzemięźliwość seksualną – we wszystkie pozostałe dni, można uprawiać seks bez zabezpieczenia antykoncepcyjnego.

 

Naturalna antykoncepcja jest nowoczesna !

zalozenie-wkladki-wewnatrzmacicznej.jpg

W ostatnich latach nastąpiło znaczne zwiększenie asortymentu dostępnych metod antykoncepcji, ale dla kobiet, które nie chcą mieć założonej wkładki wewnątrzmacicznej lub stosować hormonów, niewiele pozostaje alternatyw. Tutaj wkracza właśnie naturalna i jednocześnie bezpieczna metoda antykoncepcji.

Naturalna antykoncepcja – odpowiednia w codziennym użytku i skuteczna

Sposób, w jaki chcesz dostosować naturalną antykoncepcję do swojego codziennego życia, zależy od ciebie.
Zasada działania jest prosta, szybka oraz przy minimalnym wysiłku, jeśli stosuje się monitor płodności Cyclotest 2 plus . Ten monitor nabywa wszechstronną praktyczną wiedzę, rejestruje dane o twoim cyklu miesiączkowym i ocenia te dane zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami, jednocześnie oferując wysoki stopień skuteczności.  

Od pierwszego dnia stosowania tego monitora, możesz polegać na Cyclotest, że powie ci, kiedy jesteś płodna a kiedy nie, ponieważ jest on skonstruowany w taki sposób, że na samym początku pokazuje więcej dni płodnych a następnie stopniowo zmniejsza ich ilość w miarę jak rejestrowanych jest więcej danych o twoim cyklu.


Jakim jesteś typem antykoncepcyjnym?

Lub chcesz sama nabyć praktyczną wiedzę i stosować naturalną antykoncepcję używając termometru oraz arkuszy krzywych temperatury.  
Ta procedura jest także wysoce skuteczna, ale powinnaś pamiętać, że nauka zabierze ci dużo czasu i jest pracochłonna. Absolutna koniecznością w takim przypadku jest dyscyplina oraz duża motywacja do codziennego analizowania własnej płodności.  

Jakąkolwiek naturalna metodę antykoncepcji wybierzesz, czy to komputer cyklu czy alternatywnie termometr i arkusze krzywych temperatury, prosimy, abyś pamiętała, że taka metoda powinna pasować do twojego codziennego stylu życia.
Jest to kluczowy warunek, abyś była szczęśliwa stosując wybraną metodę antykoncepcji, czynnik, który zachęca do długotrwałego i bezpiecznego jej stosowania.
Byłaby wielka szkoda, gdybyś zrezygnowała ze stosowania naturalnej antykoncepcji po krótkim czasie tylko dlatego, że nie możesz znaleźć czasu, aby skorzystać z termometru oraz krzywych temperatury.