Naturalna antykoncepcja

Chcąc stosować niehormonalną antykoncepcję, wpisujesz się całkowicie w aktualny trend.

Zmęczona pigułkąantykoncepcja-bez-hormonów

Liczba kobiet w wieku rozrodczym szukających niehormonalnej metody antykoncepcji ciągle rośnie. W szczególności, obawa przed potencjalnym ryzykiem dla zdrowia zwiększyła zainteresowanie naturalną antykoncepcją, ponieważ ta alternatywa jest medycznie całkowicie bezpieczna a naturalny cykl kobiety nie jest zakłócony.

Niektóre kobiety cierpią z powodu skutków ubocznych hormonalnej antykoncepcji i dlatego poszukują alternatywnej formy antykoncepcji. Wiele kobiet po prostu jest zmęczonych braniem pigułek i wolałyby – raczej teraz niż później- przejść na inną metodę antykoncepcyjną, która nie powoduje skutków ubocznych oraz jest bezpieczna. Po prostu czują się nieswojo, kiedy pomyślą ile hormonów przyjmują dziennie lub kiedy pomyślą o możliwych konsekwencjach zdrowotnych.

Nawet kobiety pozostające w stałych długoletnich związkach i pragnące dziecka za niedługi czas, coraz częściej powracają do swojego naturalnego cyklu i przechodzą na naturalną antykoncepcję.

Dla młodych matek, naturalna antykoncepcja okazała się szczególnie skuteczna w okresach pomiędzy dwojgiem dzieci, ponieważ dzięki naturalnej antykoncepcji zachowują swój naturalny cykl miesiączkowy i łatwiej im zaplanować drugie dziecko.

Naturalna antykoncepcja – bezpieczniejsza i bardziej skuteczna niż powszechnie się uważa

Alternatywna naturalna antykoncepcja, jeśli stosowana prawidłowo, osiąga ten sam poziom bezpieczeństwa i skuteczności jak bardziej znane metody antykoncepcji (patrz badanie "Skuteczność i Akceptowalność Monitorów Płodności i Metody Objawowo-Termicznej"). Niemniej jednak, skuteczność metody antykoncepcji zależy również od psychicznego podejścia kobiety oraz dokładności w jej stosowaniu.
Nawet najbardziej skuteczna metoda może okazać się zawodna, jeśli nie jest odpowiednio stosowana.

 Naturalna antykoncepcja jest czymś więcej niż tylko zabezpieczeniem antykoncepcyjnym

zabezpieczenie-antykoncepcyjne.jpg

Naturalna antykoncepcja daje możliwość poznania języka własnego ciała, korzystania z niego jak również życia w harmonii z sobą i własnym ciałem. Poprzez naturalną obserwację, poznajesz swój indywidualny cykl miesiączkowy, co pozwala ci szybciej zauważyć zachodzące zmiany w twoim organizmie czy zdrowiu.


Jak dobrze znasz siebie?

Jednocześnie umożliwia ci lepsze poznanie własnego ciała oraz lepszą identyfikację i interpretację jego sygnałów. Stosując naturalną antykoncepcję, wiele kobiet stwierdza, że stały się bardziej świadome swojego ciała i w pełni odkryły swoją kobiecość, co wykorzystują z powodzeniem w swoim w życiu intymnym.
Z drugiej zaś strony, hormonalne środki antykoncepcyjne są promowane ze względu na fakt, że stałe przyjmowanie hormonów zapobiega spadkowi wydajności oraz depresji. Czego nie wspomina się jednak, to fakt, że przy przyjmowaniu hormonów stany dużej euforii czy wzrost optymizmu nie występują.

Równouprawnienie także w przypadku antykoncepcji

Oraz, rzecz nie mniej istotna, alternatywna naturalna antykoncepcja jest jedyną metodą antykoncepcji opartą na partnerstwie. W przypadku wszystkich hormonalnych metod antykoncepcji, ty, jako kobieta przyjmujesz cała odpowiedzialność na siebie:
To ty dbasz o regularne codzienne przyjmowanie pigułki i ty sama musisz ponosić konsekwencje skutków ubocznych oraz ryzyka dla zdrowia związane z hormonalną antykoncepcją.

Stosując naturalną antykoncepcję, ty i twój partner dzielicie się tą odpowiedzialnością!

skutki-uboczne-antykoncepcji.jpg

Wyznaczając swoje dni płodne i niepłodne, możesz poprosić partnera o zastosowanie antykoncepcji w dni płodne – używając na przykład kondoma w trakcie stosunku seksualnego.
Ta procedura nie powoduje skutków ubocznych dla żadnej ze stron ani nie wiąże się z żadnym ukrytym ryzykiem dla zdrowia; poza tym ilość dni niepłodnych, kiedy możesz cieszyć się z naturalnego, nieograniczonego seksu jest wystarczająca.

Jak działa naturalna antykoncepcja?

Naturalna antykoncepcja bez hormonów lub interwencji może być bardzo łatwa. Dowiedz się tutaj o czym musisz pamiętać oraz jak optymalnie dostosować naturalną antykoncepcję do swojego codziennego życia. 

Więcej informacji znajdziesz w następujących artykułach:

Zalety naturalnej antykoncepcji

zalety-naturalna-antykoncepcja.jpg

Naturalna antykoncepcja posiada wiele zalet nad innymi metodami antykoncepcji. Jest bezpieczna, łatwa i nie powoduje skutków ubocznych. Oto jej zalety …

Przeczytaj cały artykuł – kliknij tutaj

Jak działa naturalna antykoncepcja

antykoncepcja-bezpieczna.jpg

Naturalna antykoncepcja posiada wiele zalet nad innymi metodami antykoncepcji. Jest bezpieczna, łatwa i nie powoduje skutków ubocznych. Oto jej zalety …

Przeczytaj cały artykuł – kliknij tutaj