Antykoncepcja i Skuteczność

choroby przenoszone droga plciowąKażda kobieta uprawiająca seks może zajść w ciążę

Każda metoda antykoncepcji jest kompromisem, ponieważ żadna metoda nie jest w 100% bezpieczna. Kobieta w wieku rozrodczym może zajść w ciążę, kiedy uprawia seks. Tak się też może stać w przypadku, gdy kobieta stosuje antykoncepcję, ponieważ zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciążę, choć niewielkie!

Index Pearla określa skuteczność

Jest doskonale zrozumiałym, że kobieta, która chce stosować antykoncepcję, szuka informacji, aby porównać skuteczność różnych metod antykoncepcji. Ale zaleca się tutaj ostrożność, aby nie porównywać metod, których nie można do końca rzetelnie porównać.
Skuteczność antykoncepcyjna metody antykoncepcji jest określana za pomocą indexu Pearla.
Jeśli 100 kobiet stosuje wybraną metodę przez okres jednego roku, index Pearla pokazuje ile z nich zajdzie w ciążę w ciągu tego roku pomimo stosowania wybranej metody antykoncepcji.
Jeśli, na przykład, index Pearla wynosi 2, oznacza to, że statystycznie wystąpią dwie nieplanowane ciąże w ciągu jednego roku.

Ty decydujesz

Każda metoda antykoncepcji wymaga pewnej sumienności i dokładności w jej stosowaniu. W zależności od metody antykoncepcji, można później sprawdzić, z różnym sukcesem, jak skrupulatnie pary stosowały wybraną metodę.  

Więcej informacji znajdziesz w następującym artykule:

Tabela z indexem Pearlaindex pearla

W przypadku skuteczności metod antykoncepcji, często porównuje się metody, których tak naprawdę nie da się ze sobą rzetelnie porównać. Dowiedz się jaki jest index Pearla dla wielu metod antykoncepcji.  

Przeczytaj cały artykuł – kliknij tutaj

 

Zakażenie Chlamydią – ukryte niebezpieczeństwo

choroby-przenoszone-droga-plciowa.jpg

Wiele ludzi jest zakażonych chlamydią – tylko niewielu zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Kobiety w szczególności są w sferze ryzyka, a szczególnie młode kobiety. Zakażenia chlamydią mogą przez lata nie dawać żadnych objawów, dlatego ludzie rzadko kiedy wiedzą, że są zakażeni. Konsekwencje w długim okresie są poważne – partnerzy często są nieświadomie zarażani.

Przeczytaj cały artykuł – kliknij tutaj