Sposoby na wypryski


Rady jak unikać wyprysków i niedoskonałości skóry

Każda z naszych wskazówek i rad jak zwalczać trądzik, wypryski oraz niedoskonałości skóry może być stosowana bez użycia środków chemicznych, tylko naturalnie bez żadnych skutków ubocznych.


Zmieniaj poszewkę na poduszkę 1-2 razy w tygodniujak unikac wypryskow

Ludzie zmieniający poszewki na poduszkę 1-2 razy w tygodniu zmniejszają ryzyko wystąpienia wyprysków na  policzku. Nocą, liczne bakterie osiadają na poszewce i atakują twoją skórę.

Czy zauważyłaś, że masz o wiele więcej wyprysków na jednym policzku? Jeśli tak, to prawdopodobnie więcej śpisz na jednej stronie.


Zmieniaj ręczniki co najmniej co 2 dni

Co najmniej co każde 2 dni wymieniaj ręczniki do twarzy. Zamiast standardowych ręczników, spróbuj używać grubszych ręczników papierowych – są jednorazowego użytku i usuwają od razu wszystkie bakterie.


Unikaj flaneli

olej manuka

Myjąc twarz przy użyciu flaneli, wiele bakterii jest od razu przenoszonych na twoją twarz, ponieważ flanela jest bardzo dobrym podłożem dla ich rozwoju. 
Przeprowadź następujący test: Umyj twarz flanelą a następnie pozostaw ją na krańcu umywalki na 2-3 dni. Jeśli powąchasz flanelę, zauważysz, że ma zapach stęchlizny spowodowany bakteriami, które się namnożyły przez ten czas.
Jeśli absolutnie nie możesz obejść się bez flaneli, za każdym razem gdy myjesz twarz, użyj nowej flaneli a następnie ją wygotuj.


Dbaj codziennie o skórę

Twoje delikatne gruczoły łojowe szybko ulegają podrażnieniu, co objawia się niedoskonałościami skóry. Zachowanie osobistej higieny jest najbardziej naturalnym i najzdrowszym sposobem dbania o siebie oraz najłagodniejszym sposobem dbania o skórę. Usuwa toksyny, dokładnie oczyszcza skórę, zamyka pory, reguluje wydzielanie gruczołów łojowych oraz gospodarkę lipidową skóry, chroni przed zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi i wirusami, a ponad to regeneruje komórki skóry. Ale jak dbać o skórę? Najlepszym i najtańszym sposobem jest używanie starego dobrego mydła (o PH 8.5 - 9), które jest także stosowane przez wielu dermatologów w leczeniu podrażnień skóry.


Olej manuka działa antybakteryjnie

Bez wątpienia słyszałaś o wszechstronnym działaniu oleju z drzewa herbacianego, i może go już nawet używałaś. Olej manuka jest nawet lepszy przy niedoskonałościach skóry, ponieważ ma lepsze działanie antybakteryjne. Jest idealnym szybkim sposobem na wypryski, które się nagle pojawiły – wklepuj olej manuka kilka razy dziennie we wypryski, aby się ich szybko pozbyć.


Lecznicza maseczka z ziemi

Wychwalana maseczka z ziemi łagodzi skórę oraz zapalenia skórne. Można ją kupić już gotową lub samemu przygotować kupując leczniczą ziemię. Po wymieszaniu w czystej miseczce, nałóż ją na skórę na zaognione miejsca i pozostaw na 20 - 30 minut.
Ważne: Po użyciu, wyczyść skórę do czysta, ponieważ w przeciwnym razie możesz zatkać pory.


Peeling sodą oczyszczoną 1-2 razy na tydzień

sposoby na wypryski

Peeling z sody oczyszczonej jest wspaniałym sposobem pozbycia się martwych komórek skóry.  Unikaj gotowych  peelingów, ponieważ często podrażniają wrażliwą skórę jeszcze bardziej. Następujący wariant jest o wiele tańszy i jest zawsze świeżo stosowany: zmieszaj niewielką ilość (wielkości orzecha laskowego) żelu do mycia twarzy nie zawierającego mydła (wiele produktów do skóry wrażliwej nie zawiera mydła) z jedną łyżeczką od herbaty sody oczyszczonej i wetrzyj w twarz, szyję oraz dekolt (najlepiej pod prysznicem). 

 

Rumiankowa kąpiel parowa na twarz

Przygotowuj także rumiankową kąpiel parową na twarz 1 do 2 razy na tydzień. Napełnij dużą miskę gorącą wodą, dodaj rumianek – lub ekstrakt z nagietka – i pochyl głowę nad miską. Przykryj głowę ręcznikiem i tak pochylona pozostań około 10 minut. Taka kąpiel rumiankowa usuwa zasinienia oraz poprawia krążenie i regeneruje skóry.


Dezynfekuj używając płynu do twarzy

Rzecz nie mniej istotna, poniżej przepis na prosty, ale skuteczny płyn do zmywania i odświeżania twarzy:
- 150 ml 70% alkoholu
- 20 kropli oleju z drzewa herbacianego

Wymieszaj składniki, umyj twarz przygotowanym płynem do twarzy a następnie wytrzyj gazikiem.


Mniej oznacza więcej …

Podsumowując możemy stwierdzić, że dla wrażliwej skóry skłonnej do wyprysków i innych niedoskonałości, mniej zdecydowanie oznacza więcej.
Gruczoły łojowe są bardzo delikatne i można szybko wywołać u nich nadczynność.
Dbaj o skórę unikając drogich kremów i żeli przez pewien okres czasu.
Celem wielu agresywnych produktów przeciw wypryskom, dostępnych na rynku, często jest uzależnić skórę. Innymi słowy, początkowo przynoszą poprawę, a następnie, kiedy skóra przyzwyczai się do stosowanych w nich aktywnych składników, problemy znowu powracają.