Cyclotest 2 Plus - opis działania

Naturalna antykoncepcja bez hormonów przy pomocy Cyclotest 2 Plus jest bardzo prosta i łatwa:

- Cyclotest 2 Plus wyznacza około 6 ryzykownych dni płodnych w twoim cyklu miesiączkowym, kiedy możesz zajść w ciążę.

- Cyclotest 2 Plus jest inteligentnym minikomputerem, który wyznacza twoje dni płodne – im więcej danych o twoim cyklu jest zarejestrowanych przez Cyclotest 2 Plus, tym dokładniej może on zawęzić twoją fazę płodną.

- Stosując Cyclotest 2 Plus – i począwszy od pierwszego dnia miesiączki do początku fazy niepłodnej po owulacji – codziennie rano zaraz po przebudzeniu, ale leżąc jeszcze w łóżku, zmierz swoją podstawową temperaturę ciała umieszczając zintegrowany czujnik pomiarowy pod językiem (tak jakbyś mierzyła gorączkę).

- Po kilku sekundach usłyszysz sygnał dźwiękowy oznaczający zakończenie pomiaru. Nie martw się, nie możesz źle dokonać pomiaru - Cyclotest 2 Plus jest wyposażony w inteligentny monitor pomiarowy i odezwie się sygnał dźwiękowy. W takim przypadku po prostu powtórz pomiar.

- Bezpośrednio po pomiarze, Cyclotest 2 Plus pokaże ci na wyświetlaczu czy jesteś w swojej fazie niepłodnej i czy możesz nie stosować dodatkowych środków antykoncepcyjnych, lub czy jesteś w jednym z tych kilku swoich dni płodnych, kiedy powinnaś zastosować prezerwatywę lub podobny środek antykoncepcyjny, jeśli nie chcesz zajść w ciążę.

- Jeśli chciałabyś wiedzieć jeszcze dokładniej kiedy wystąpi owulacja, w wyznaczone dni bardzo płodne możesz wykonać Test Owulacyjny Cyclotest. Jeśli jego wynik będzie pozytywny, wiesz, że będziesz mieć owulację w ciągu następnych kilku godzin a w związku z tym koniec twojej fazy płodnej jest już blisko. Określasz koniec fazy płodnej w tzw. Procesie podwójnego sprawdzania: koniec twojej fazy płodnej jest najpierw wyznaczany przez Cyclotest 2 Plus za pomocą wzrostu temperatury, która towarzyszy owulacji, oraz po drugie, za pomocą testu owulacyjnego Cyclotest, który wykrywa zmianę w poziomie hormonu owulacyjnego. Pozytywny wynik testu owulacyjnego możesz wprowadzić do Cyclotest 2 Plus, aby umożliwić monitorowi ujęcie tej zmiany w poziomie hormonu w jego obliczeniach i analizie.

- Jeśli w jednym przypadku nie będziesz w stanie dokonać pomiaru lub pomiar byłby wykonany poza wyznaczoną tolerancją czasu 4 godzin, po prostu pomiń ten pomiar i rozpocznij pomiary od następnego dnia rano. Cyclotest 2 Plus oprze swoją analizę na dostępnych danych o cyklu miesiączkowym oraz rzetelnie i skutecznie określi czy jesteś “płodna” czy “niepłodna”.